top of page

הצגת עצמי

עודכן: 13 ביולי 2022

שמי דיקלה

בעלת עסק בתחום אימון וייעוץ (Dikla – Teaching & Consulting ) בלוס אנג'לס.

בוגרת תואר שני בחינוך של האוניברסיטה הפתוחה, תעודת הוראה בהוראה מתקנת והתמחות בלקויות למידה וטיפול בבעיות קשב וריכוז. בוגרת התוכנית לטיפול במכורים בשיטת 12 הצעדים.

מפענחת ציורים וגרפולוגית (חברה באגודת הגרפולוגיה האמריקאית),

מאמנת אישית הוליסטית לילדים ובני נוער

גרושה + 1 ומודה על הזכות להיות אימא (ילדתי בגיל 40!!), למרות הקושי לגדל ילד לבד בעולם. מאמינה בכל ליבי ונשמתי בבורא ובבריאה ומומחית בלהפוך את הלימון ללימונדה בכל יום.


מה היה הרגע שהחלטתי שזה מה שאני רוצה בחיים?


אחרי 15 שנים בשירות הצבאי ובמשטרת ישראל החלטתי שאני רוצה לחיות חיים שלמים, לאכול ארוחת ערב ביום שישי בחיק המשפחה בלי שהטלפון יצלצל ויקפיץ אותי למשמרת, אני רוצה לבלות את כל ערבי החג בדיוק כמו כולם, אני רוצה זוגיות אמיתית ובלי שום עבודה שתחליט עבורי מתי אני אחייה קצת בשבילי.

החלטתי שאני רוצה להיות קצת בשביל עצמי ולא רק בשביל כולם מסביב. ומה שאני הכי רוצה, זה סוף סוף להוריד את כל המסכות ששמתי על פניי כל החיים כדי להתאים את עצמי לסביבה ופשוט להיות אני. כן אני בוכה שרע לי, כן קשה לי להתמודד, כן אני עייפה, כן אני נפגעת, כן, אני אנושית!אני רוצה לעמוד על במה ושישמעו את כל מה שיש לי להגיד, לא להסתתר יותר מאחורי הקלעים או מאחורי היררכיה קשה שלא יודעת לקבל ביקורת ולהוציא מתוכי את כל אותן יכולות חבויות שלא ידעו ביטוי מה הוא.

וכך, מצוידת במטען הלימודי שלי ובניסיון חיים עשיר, עזבתי את שירות המדינה ויצאתי לדרך עצמאית. ההתחלה הייתה בישראל וההמשך בלוס אנג'לס לפני כשלוש וחצי שנים במתכונת משופרת וחדשנית ובעיקר, עם המון עוצמה והכלה: אימון אישי ליחידים (בעברית ואנגלית), סדנאות העצמה, לימוד והוראה של אסטרטגיות למידה, הכשרת מורים על התפתחות הכתב דרך ציור ועל הטיפול בלקויות למידה וחברות בקבוצות נשות עסקים מכל העולם.מה הייחודיות שלי לעומת אחרים?

המטרה שלי היא לאמן ולהדריך אנשים להאמין בעצמם קודם כל. המטרה היא לרפא את נפשם ולאפשר להם לראות את עצמם באור חיובי כך שיוכלו להשתמש במתנות הבריאה הקיימות בתוכם ושיאפשרו להם לפרוץ החוצה ולהשיג כל דבר. וזה המקום שבו אני נכנסת: מתוך הקושי הרב שאני חוויתי, מתוך הראייה הרחבה מעבר "לכאן ולעכשיו" ומתוך האמונה הענקית בבורא ובבריאה הצלחתי להתמודד עם כל מה שמנע ממני לפרוץ ולבטא את עצמי.


אז אני מביאה את ניסיון חיי רב השנים מהרחוב שבו הסתובבתי באיתור עבריינים ותפיסתם והשימוש בחושים מחודדים כדי להצליח לא להישבר ולפעול רבות למען עצמי ולמען החברה.

הידע שלי והניסיון שלי בהובלת אנשים והייעוץ המדויק מתוך המקום המבקש לצאת מהקשיים והשהייה בחושך ולבחור באור.


כמו כן, השילוב של פענוח ציורים של כל אדם, האבחון הגרפולוגי והיכולת שלי לגלות את ביטוי הנשמה של כל מי שעומד מולי, מסייעים לי לכוון אותו למקום הכי טוב עבורו תוך התמודדות עם אמונות מגבילות שמונעות ממנו להתקדם.

בנוסף, כישרון הכתיבה והניסוח של החומרים המרכיבים את חיי הבאים לידי ביטוי בפוסטים, בבלוגים ובמאמרים בעיתונים בעולם, מסייעים לי לבטא את עצמי ולדייק את תיאור המתרחש כך שיתאים לאדם הקורא אותו.


כשמתאמן מגיע אליי לאימון אישי הוא בעצם מקבל את היכולת ליצור את המציאות בהתאם לכוונה האמיתית החיובית שלו ולהפוך אותה ליישומית בחייו: הצבת חזון, יעדים ומטרות שונות בדרך, שיהפכו את הדרך לרצופה נכונה ובעיקר, ללא קשיים.


אני מציעה למתאמנים שלי מסע משותף שלנו בדרך תוך כדי לימוד טכניקות שונות להשגת היעדים שהוצבו והגשמת החלומות. כמו כן, בכל שלב בדרך אנו רואים את השינויים הקטנים והמשמעותיים כל כך לגדילה האישית של האדם, את הצורך בלימוד התודעה דברים חדשים ורכישה של אסטרטגיות ליצירת מציאות רצויה עבורו.


תחום נוסף שבו הייחודיות שלי באה לידי ביטוי הוא הנחיית הסדנאות המעצימות שיצרתי מכלל הכלים העומדים לרשותי: "סדנאות העצמה באמצעות פענוח ציורים, גרפולוגיה וקלפים". סדנאות שבהן יש יכולת לגעת בפנימיות האדם בקבוצה קטנה ומכילה של אנשים (15-25) וקבלת הכוונה ליציאה מהתקיעות הקיימת כרגע ולא מאפשרת מימוש עצמי.

הסדנאות מועברות בכל אמריקה ומצליחות לגעת בכל אחד ואחת בצורה מדויקת תוך יצירה אישית שלהם בציורים וצבעים, חתימת שמם וכתיבה מרפה. קלפי המודעות נותנים את נגיעת החיים הנוספת ומאפשרים פתיחות ומודעות רבה יותר לתהליך שעובר האדם.


מהם הרגעים שגורמים לי אושר?

1. כשאנשים שהשתתפו בסדנה מרגישים הרגשה של שחרור והתרגשות לקראת הצעד הבא שלהם. השיתוף של כל אחד ואחת והקבלה במעגל הם הרגשה עילאית לכולנו.

2. שמתאמן שלי מצליח לשחרר אמונה מגבילה שעיכבה אותו כל כך הרבה שנים ליצור זוגיות אמיתית וטובה לחייו.

3. שתלמיד שלי שאף פעם לא כתב יותר משורה אחת, מחליט לכתוב סיפור וליישם את אסטרטגיות הלמידה שלמד בשיעור איתי.

4. שאנשים קוראים את הכתבות שלי ואומרים לי שבדיוק "נגעתי" בנקודות הכואבות שלהם והם יודעים כיצד להתמודד איתם כעת.

5. כשאני מאבחנת כתב יד של אדם בתוספת חתימה שלו ומדגישה בפניו את החוזקות הקיימות בו ואינן באות לידי ביטוי אצלו.

6. כשמכור לאלכוהול מצליח לעבור גמילה אמיתית ולחיות חיים מלאים מתוך מקום פנימי של מסוגלות ואמונה גדולה.


איזה חלום אני רוצה להגשים השנה?

שהמרכז שהקמתי יהיה נגיש לכל אחד ואחת שרוצים לעשות שינוי, שאני אצליח להגיע לכמה שיותר אנשים בעולם וללמד אותם בעיקר להגשים את עצמם ולחזור הביתה – אליהם פנימה באמונה שלמה שהם יכולים ומסוגלים.שם העסק: Dikla – Teaching & Consulting

טלפון: 1-323-847-0146

מייל: diklagolasa@gmail.comאינסטגרם: @diklagolasa19777 צפיות0 תגובות
bottom of page