top of page

סדנאות העצמה לנשים בשילוב פענוח ציורים וגרפולוגיה


אני מנחה קבוצות העצמה ברחבי אמריקה. בהכשרתי אני בעלת תואר שני בחינוך, מומחית בלקויות למידה, מפענחת ציורים וגרפולוגית, מעבירה סדנאות ייחודיות שבהן א.נשים מתחברים לחדוות היצירה שלהם, מציירים את עולמם הפנימי, נפתחים לקבלת מסרים מקלפי המודעות ולומדים לראות את עצמם באור אחר, עוצמתי יותר.


מה המשמעות בפענוח ציורים?

פענוח ציורים הוא שיטת מדידה והערכה המשמשת בפסיכולוגיה של האישיות. בשיטה זו נעזרים הבוחנים בציורי ילדים ומבוגרים לצורך ניתוח אישיותם. השיטה מסייעת באבחון בעיות בתחומים הקשורים לגוף, לנפש, להתפתחות הקוגניטיבית וליחסים של המצייר עם סביבתו הקרובה. הציורים מסמלים את האופן שבו המצייר חווה את העולם שסביבו.

השיטה מסתמכת על מחקרים שנערכו על ידי פסיכיאטרים, פסיכולוגים, אמנים, אנשי חינוך וגרפולוגים, אשר מצאו קשרים חיוביים בין ההבעה החזותית והבחירות הלא-מודעות של המצייר בזמן הציור לבין מאפיינים נפשיים ורגשיים. כן נסמכת השיטה על הידע והמחקר אודות התפתחות ציורי ילדים ברחבי העולם.

מה מתרחש במהלך הסדנאות שלך?

א.נשים מתיישבים סביב שולחן שבו מונחים לפניהם דפים לבנים וצבעים ומתבקשים לצייר ציור חופשי. בחלק הבא, דיקלה מפענחת כל אחד ואחת מהמשתתפים כאשר הדגש הוא על החוזקות והדברים הקיימים בעולמו של האדם באותו רגע, שעימם יש לו אינטראקציה גדולה והם המשפיעים על התנהלותו היומיומית.


לבסוף, כל משתתף שולף קלף מחפיסת הקלפים הרלוונטיים לנושא, כאשר השאלה הנשאלת היא: "מה עליי לעשות כדי לשפר את מערכות היחסים בחיי/כדי להשיג את מטרותיי/כדי להביא יותר שמחה לחיי? הקלפים משמשים ככלי אסוציאטיבי ומסייעים לצאת מהקיבעון, פותחים אופציות חדשות ומאפשרים גמישות מחשבתית.

"בסדנאות שהנחתי לאימהות בגנים שמחתי לפגוש אימהות צעירות שנותנות את נשמתן לילדיהן ומשפחתן, מחד, ומבקשות גם לממש את עצמן הן על ידי הכשרה מקצועית, לימודי העשרה והתפתחות תעסוקתית, מאידך", מסבירה דיקלה. "אני שמחה גם על שיתוף הפעולה עם הגננות על נכונותן לסייע לאימהות ולהדריך אותן בדרכן, על האכפתיות והנתינה מכל הלב באירוח מכובד בהפקת ערב שכזה בין כתלי הגן".


מה כוללים ייעוצים אישיים של פענוח ציורי ילדים?

ההורה מגיע לייעוץ פרטי בתיאום מראש עם 10-15 ציורים של ילדיו שצוירו בתקופה האחרונה, ומבקש לקבל מידע לגבי עניין שמטריד אותו כרגע, למשל, חרם חברתי שהילד עובר בבית הספר, קשיי לימוד, אלימות פיסית או מילולית, דימוי עצמי נמוך ועוד. כמו כן, לגבי ילדים בוגרים ניתן להביא את המחברות שלהם לצורך אבחון כתב היד.


ילדים צעירים מתקשים לבטא את עצמם בצורה מילולית, והציור מספק להם כלי להביע את רגשותיהם וחוויותיהם. בנוסף ניתן למצוא בציורי ילדים ביטוי אישי ראשוני, החשוב לעיתים יותר מדיבור או כתיבה, מכיוון שהם נעזרים בציורים כאמצעי גישור על הפער בין שפתם לבין שפת המבוגרים, ובכך גם יוצרים קשר עם המבוגרים אשר מקיפים אותם.


כיצד התקופה הזו משפיעה על ההורים ועל הילדים?

אין ספק שגדלנו בעולם של לחץ, עם הורים שעבדו מסביב לשעון כדי לפרנס.... הפכנו להיות אותם הורים שנמצאים במרוץ נגד הזמן, רק שהעולם הפך למטורף הרבה יותר, ולטרפת הצטרף חיידק שמגדיל את הקושי, מעצים את הבעיות ומשאיר את כולנו אבודים ועם אינספור סימני שאלה...

זה מפחיד, מתסכל ולצערנו עומד ללוות אותנו עוד זמן רב. זה פוגע בנו ובכולם מסביב, העבודה כבר אינה יציבה, הזוגיות מתערערת, הילדים משגעים, הדאגה להורים שפתאום כבר אינם העוגן, הפחד מהעדר פרנסה ועכשיו כשאנחנו המבוגר האחראי, הלחץ הנפשי מתגבר, הדרך הנכונה מתערפלת והכל מרגיש כאילו סוגר עלינו וקורס כמגדל קלפים ברוח.אני רוצה לזמין אתכם לסדנאות ו/או ייעוצים אישיים שבהם תוכלו להבין מה עובר עליכם וללמוד מה עובר על הילדים שלכם, בלי מילים.

מוזמנים לפנות אליי, אני עוסקת בכתיבת וניתוח מחקרים ובעלת ניסיון אימוני וטיפולי מוכח של למעלה מ- 12 שנים. במפגשים אעזור לכם לפרוט את הקשיים, למקד את הבעיות ובעיקר לפוגג את הערפל בחיים, כל אחד עם בעיותיו, בדרך ובזמן שלו. ביחד נגלה את סימני הקריאה, נבטל את האוטומט במרוץ החיים ונמצא את הדרך הנכונה לכם להגיע למטרה, ולא רק כדי לשרוד אלא כדי לגדול ולהצליח.

המומחיות שלי היא לקרוא בין השורות, לראות דרך כתב היד, ציורים ובעזרת קלפים, שישלימו את הפאזל, את כל מה שקשה לכולנו להגיד במילים.... במה אני צריך עזרה?!

אילו סדנאות את מציעה לקהל ברחבי ארצות הברית?

הסדנאות הן רבות ומגוונות ובכל פעם יש התמקדות בנושא אחר, כך שאפשר להגיע לכל סדנה ולהעשיר את עצמכם בידע נוסף. כמו כן, שינוי התנהלות ודרכי חשיבה הוא תהליך שאורך זמן והסדנה נועדה רק להציף את הנושא המעכב ולהעלות אותו למודע כך שאפשר יהיה לטפל בו בהמשך. לכך נועדו מפגשי אימון אישיים במתכונת של אחד על אחד או מפגשי ייעוץ ממוקדים. המטרה היא להעלות את הדימוי העצמי והביטחון העצמי של האדם בכדי להגיע למימוש אישי והגשמה.


הסדנאות הן:

1. סדנת תקשורת אימהות ובנות.

2. סדנת מערכות יחסים (זוגיות/עבודה/שותפות).

3. סדנת התמודדות עם קשיים ופתרון בעיות.

4. סדנת ריפוי "הילד הפנימי".

5. סדנת מימוש עצמי: עבר-הווה-עתיד (פוטנציאלי).

6. סדנת יצירת לוח חזון בשילוב פענוח ציורים.

7. סדנת תקשורת מקרבת והגשמת מטרות.

8. סדנת גרפולוגיה

לתיאום ויצירת קשר,

דיקלה גולסה-חליווה

Diklagolasa@gmail.com

www.dikladrawings.com

1-323-847-0146

0 צפיות0 תגובות
bottom of page